Regulamin Systemu BioKontrol
Niniejszy regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa zasady, zakres i warunki korzystania z systemu BioKontrol, oferowanego przez Audit-GRC Sp. z o.o., zwaną dalej „Audit-GRC”.
§ 1. Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa zasady i warunki korzystania z systemu BioKontrol (dalej: „System”) oraz usług świadczonych przez Audit-GRC.
- Regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Dostawcą usług jest AUDIT-GRC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dąbrowie, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy POZNAŃ – NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000837327, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 7773360106 oraz numer REGON: 385909210, posiadająca kapitał zakładowy w wysokości 5 000,00 zł, opłacony w całości.
- Kontakt z Audit-GRC jest możliwy za pomocą:
- poczty elektronicznej – pod adresem: kontakt@audit-grc.pl;
- poczty tradycyjnej – pod adresem: ul. Innowatorów 8, 62-069 Dąbrowa.
- Przed rozpoczęciem korzystania z Systemu Użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z Regulaminem oraz Polityką prywatności.
§ 2. Definicje
Użyte w Regulaminie wyrazy pisane wielką literą mają następujące znaczenie:
- System – oprogramowanie BioKontrol, wraz z infrastrukturą techniczną, udostępniane przez Audit-GRC.
- Dokumentacja – instrukcje obsługi i opisy funkcjonalności Systemu, udostępniane przez Audit-GRC.
- Cennik – dokument określający ceny Usług, publikowany na stronie internetowej Audit-GRC lub udostępniany w inny uzgodniony sposób.
- Konto – panel tworzony w Systemie, umożliwiający Użytkownikowi korzystanie z jego funkcjonalności.
- Okres abonamentowy – okres, na który Audit-GRC udostępnia Usługobiorcy Usługi zgodnie z Cennikiem.
- Opłata abonamentowa – opłata uiszczana przez Usługobiorcę w zamian za Usługi ustalana zgodnie z Cennikiem.
- Polityka prywatności – dokument zawierający informacje o przetwarzaniu danych osobowych Usługobiorców przez Audit-GRC.
- Przedsiębiorca – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której przepisy szczególne przyznają zdolność prawną, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.
- Przerwa serwisowa – przerwa w dostępie do Usług, o której Audit-GRC informuje co najmniej 24 godziny przed planowaną przerwą za pomocą e-maila wysłanego na adres wskazany przez Usługobiorcę.
- Regulamin – niniejszy dokument.
- SLA – dokument zatytułowany „Gwarantowany Poziom Usług” stanowiący załącznik do Umowy.
- Umowa – indywidualna umowa o świadczenie usług, której przedmiotem jest świadczenie Usług przez Audit-GRC na rzecz Usługobiorcy.
- Usługi – usługi polegające na umożliwieniu Usługobiorcy korzystania z funkcjonalności Systemu.
- Usługobiorca – klient korzystający z Systemu, będący Przedsiębiorcą.
- Audit-GRC – AUDIT-GRC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
- Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną – ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
§ 3. Wymagania techniczne
- W celu prawidłowego korzystania z Systemu, niezbędne jest łączne spełnienie następujących warunków:
- dostęp do sieci Internet;
- posiadanie urządzenia umożliwiającego korzystanie z zasobów sieci Internet;
- aktualna i poprawnie skonfigurowana przeglądarka internetowa obsługująca standard HTML5, CSS3 i JavaScript oraz akceptująca pliki cookies.
- W ramach Systemu zabronione jest korzystanie z wirusów, botów, robaków bądź innych kodów komputerowych, plików czy programów (w szczególności automatyzujących procesy skryptów i aplikacji bądź innych kodów, plików lub narzędzi).
- Audit-GRC informuje, że wykorzystuje kryptograficzną ochronę transferu elektronicznego oraz treści cyfrowych przez zastosowanie właściwych środków logicznych, organizacyjnych i technicznych, w szczególności w celu uniemożliwienia dostępu osobom trzecim do danych, w tym przez szyfrowanie SSL/TLS, stosowanie haseł dostępu oraz programów antywirusowych.
- Audit-GRC informuje, że pomimo stosowania zabezpieczeń, korzystanie z sieci Internet oraz usług świadczonych drogą elektroniczną może być zagrożone dostaniem się do systemu teleinformatycznego oraz urządzenia, szkodliwego oprogramowania lub uzyskaniem dostępu do danych znajdującym się na tym urządzeniu przez osoby trzecie. W celu zminimalizowania powołanego zagrożenia Audit-GRC zaleca stosowanie programów antywirusowych lub środków chroniących identyfikację w sieci Internet.
- Szczegółowe parametry techniczne Usług określone są w SLA stanowiącym załącznik do Umowy. Audit-GRC zastrzega, że zmiana SLA nie stanowi zmiany Regulaminu.
§ 4. Ogólne zasady korzystania z Usług
- Usługobiorca jest zobowiązany do korzystania z Systemu w sposób zgodny z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, postanowieniami Umowy i Regulaminu, a także z dobrymi obyczajami.
- Usługobiorca jest uprawniony do korzystania z Systemu wyłącznie w zakresie obsługi własnej działalności gospodarczej prowadzonej pod firmą podaną w Umowie.
- Usługobiorca nie może usuwać, modyfikować lub zakrywać jakichkolwiek oznaczeń praw autorskich, praw do znaków towarowych, lub innych oznaczeń prawa własności, które są zawarte lub są wykorzystywane w ramach świadczenia Usług.
- Usługobiorca nie może odtwarzać kodu źródłowego, dekompilować oraz deasemblować Systemu.
- Dostarczanie przez Użytkownika treści o charakterze bezprawnym jest zabronione.
- Usługobiorca korzystający z Systemu zobowiązany jest podawać wyłącznie dane (w tym dane osobowe) zgodne ze stanem rzeczywistym. Audit-GRC nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania przez Usługobiorcę nieprawdziwych lub niepełnych danych.
- Za naruszenie Regulaminu uznaje się w szczególności:
- dostarczanie przez Użytkownika treści o charakterze bezprawnym;
- korzystanie przez Użytkownika z Systemu niezgodnie z jego przeznaczeniem;
- podanie przez Usługobiorcę lub Użytkownika nieprawdziwych lub niepełnych danych;
- usuwanie, modyfikowanie lub zakrywanie jakichkolwiek oznaczeń praw autorskich, praw do znaków towarowych, lub innych oznaczeń prawa własności, które są zawarte lub są wykorzystywane w ramach świadczenia Usług;
- odtwarzanie kodu źródłowego, dekompilację oraz deasemblację Systemu;
- wszelkie inne naruszenia opisane w Umowie.
- Naruszenie Regulaminu jest równoznaczne z naruszeniem postanowień Umowy.
- W przypadku stwierdzenia naruszenia Regulaminu, Audit-GRC może wezwać Usługobiorcę do jego usunięcia i wyznaczyć mu w tym celu termin nie krótszy niż 7 (siedem) dni.
- Wszelkie oświadczenia, wezwania, zawiadomienia i informacje, o których mowa w Regulaminie, mogą być przekazywane za pomocą poczty elektronicznej, chyba że szczególne postanowienie Regulaminu stanowi inaczej.
§ 5. Umowa
- Na podstawie Umowy Audit-GRC umożliwia Usługobiorcy:
- dostęp do określonych w zamówieniu modułów Systemu, z wyłączeniem przerw serwisowych;
- usługę przechowywania na serwerach danych wprowadzanych przez Usługobiorcę przy użyciu Systemu;
- wsparcie techniczne w zakresie Usług i funkcjonowania Systemu, zgodnie z warunkami Umowy.
- Jeżeli strony nie uzgodniły inaczej, Umowa zawierana jest na czas określony lub nieokreślony, zgodnie z Umową.
- Po zawarciu umowy Audit-GRC udostępni Usługobiorcy Dokumentację. Usługobiorcy nie wolno udostępniać w jakiejkolwiek formie Dokumentacji, ani kodów dostępu do Systemu osobom trzecim.
§ 6. Opłaty i rozliczenia
- Z tytułu świadczenia Usług Usługobiorca obowiązany jest do uiszczania Opłaty abonamentowej według kwot wskazanych w Cenniku. Zmiany cen wskazanych w Cenniku nie stanowią zmian niniejszego Regulaminu, o ile nie wynikają ze zmiany funkcjonalności Systemu.
- Opłata abonamentowa uiszczana jest w oparciu o wystawianą przez Audit-GRC fakturę VAT.
- Za dzień płatności uznawany jest dzień zaksięgowania kwoty Opłaty abonamentowej należnej za Usługę na rachunku bankowym Audit-GRC.
§ 7. Odpowiedzialność Audit-GRC
- Odpowiedzialność Audit-GRC wobec Usługobiorcy ze wszystkich tytułów wynikających z Umowy, w szczególności w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Umowy, jak również z przepisów prawa, jest ograniczona do wysokości szkody rzeczywiście poniesionej, z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z Umowy i obowiązujących przepisów prawa.
- Audit-GRC nie odpowiada za szkody będące skutkiem przerw w dostępie Usługobiorcy do Internetu lub przerw w świadczeniu Usług spowodowanych siłą wyższą lub działaniem osób trzecich, za które Audit-GRC nie ponosi odpowiedzialności.
- W przypadku nienależytego świadczenia Usług wynikającego wyłącznie z przyczyn leżących po stronie Audit-GRC i trwającego dłużej niż określony czas w SLA, Usługobiorcy przysługują uprawnienia określone w SLA.
- Audit-GRC nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z brakiem u Usługobiorcy odpowiednich zabezpieczeń przed przejęciem kodów dostępu lub udostępnieniem przez Usługobiorcę kodów dostępu osobom nieuprawnionym lub niegodnym zaufania.
- Audit-GRC nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane brakiem ciągłości Usług z winy Usługobiorcy, w szczególności odpowiedzialność Audit-GRC jest całkowicie wyłączona w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania będącego wynikiem:
- niewłaściwej konfiguracji Systemu przez Usługobiorcę,
- ingerencji w System lub bazy danych przez osoby nieuprawnione,
- błędów i braków w bazach danych obsługiwanych przez System,
- nieprawidłowej obsługi Systemu przez Usługobiorcę,
- błędnej interpretacji wyników przez Usługobiorcę.
- Audit-GRC zobowiązuje się w miarę możliwości na bieżąco usuwać zakłócenia w funkcjonowaniu Systemu.
§ 8. Postępowanie reklamacyjne
- Usługobiorca ma prawo zgłosić reklamację dotyczącą niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy, terminu rozpoczęcia świadczenia Usług, lub nieprawidłowego obliczenia należności za świadczone Usługi. Reklamacje można przesyłać pisemnie na adres siedziby Audit-GRC lub na adres mailowy kontakt@audit-grc.pl.
- Termin na złożenie reklamacji wynosi 14 dni od:
- ostatniego dnia okresu rozliczeniowego, w którym zakończyła się przerwa w świadczeniu Usług;
- dnia, w którym Usługa nie została należycie wykonana lub miała być wykonana;
- dnia, w którym Usługa powinna zostać uruchomiona;
- dnia doręczenia faktury zawierającej nieprawidłowe obliczenie należności za świadczone Usługi.
- Reklamacje wniesione po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane. Audit-GRC poinformuje Usługobiorcę o pozostawieniu reklamacji bez rozpatrzenia. Datą złożenia reklamacji jest data otrzymania przez Audit-GRC korespondencji zawierającej reklamację.
- Reklamacja powinna zawierać następujące informacje:
- dane Usługobiorcy, w tym imię i nazwisko / firmę;
- adres siedziby / miejsca wykonywania działalności;
- numer identyfikacji podatkowej (NIP / VAT);
- określenie przedmiotu reklamacji oraz reklamowanego okresu;
- przedstawienie okoliczności uzasadniających reklamację;
- numer Umowy, której dotyczy reklamacja;
- datę zawarcia Umowy i określony w niej termin rozpoczęcia świadczenia Usługi (w przypadku reklamacji dotyczącej niedotrzymania umówionego terminu);
- podpis reklamującego.
- Audit-GRC jest zobowiązana do rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni od jej otrzymania. W sytuacji, gdy rozpatrzenie reklamacji jest utrudnione, Audit-GRC może jednorazowo przedłużyć termin rozpatrzenia o kolejne 14 dni, informując o tym Usługobiorcę przed upływem pierwotnego terminu.
- W przypadku nieuwzględnienia reklamacji, Usługobiorca ma prawo dochodzić roszczeń na drodze postępowania sądowego.
§ 9. Bezpieczeństwo danych
- Audit-GRC informuje, że korzystanie z Usług może wiązać się ze standardowym ryzykiem związanym z wykorzystaniem sieci Internet i rekomenduje przedsięwzięcie odpowiednich kroków w celu ich zminimalizowania.
- Dla zapewnienia odpowiedniej ochrony przed zagrożeniami wynikającymi z połączenia z siecią Internet w związku ze świadczeniem Usług, Usługobiorca powinien stosować na wykorzystywanym przez siebie sprzęcie komputerowym odpowiednie oprogramowanie chroniące m.in. przed działaniem szkodliwego oprogramowania.
- Dane wprowadzone przez Usługobiorcę do Systemu są własnością Usługobiorcy, który jest ich Administratorem.
- Usługobiorca zobowiązany jest dbać o bezpieczeństwo swoich danych dostępowych.
- Usługobiorca nie powinien używać komputerów oraz jakichkolwiek innych urządzeń pozwalających na korzystanie z Usług niezabezpieczonych przed dostępem osób niepowołanych.
- Usługobiorca nie powinien utrwalać danych logowania jakąkolwiek metodą, na jakichkolwiek nośnikach. Zabrania się Użytkownikowi udostępniania komukolwiek danych logowania.
- Jeżeli Usługobiorca dostrzeże oznaki błędnego lub nietypowego funkcjonowania Systemu, niezwłocznie powinien przerwać korzystanie z oprogramowania i zgłosić problem Audit-GRC.
- Wszystkie dane wprowadzone do Systemu będą przechowywane przez Audit-GRC zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
- Audit-GRC zobowiązuje się, że nie będzie w żaden sposób wykorzystywał danych wprowadzonych przez Usługobiorcę do Systemu, co nie dotyczy jednak danych niezbędnych do realizacji Usługi.
- Wszystkie dane przechowywane przez Audit-GRC będą chronione od momentu wprowadzenia ich do Systemu, zabezpieczone przed ingerencją z zewnątrz oraz przed nieuprawnionym dostępem wewnętrznym (tj. przed dostępem nieuprawnionych pracowników Audit-GRC).
- Audit-GRC zobowiązuje się filtrować dane za pomocą odpowiednich zabezpieczeń (firewall) w celu ich zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem.
- Dane Usługobiorcy będą przechowywane przez Audit-GRC na serwerach wyposażonych w profesjonalne systemy podtrzymywania napięcia oraz dodatkowo tworzone będą kopie bezpieczeństwa danych w cyklu codziennym na niezależny nośnik, w celu dodatkowego zabezpieczenia przed utratą. Audit-GRC zobowiązuje się do zachowywania kopii bezpieczeństwa danych z ostatnich 7 dni.
- Dane wprowadzone przez Usługobiorcę do Systemu mogą być na dodatkowe zamówienie i w zamian za ustalone wynagrodzenie udostępnione w inny sposób.
- Audit-GRC zobowiązuje się, że w razie rozwiązania Umowy dane przechowywane przez Audit-GRC pozostaną dostępne dla Usługobiorcy przez 30 dni od rozwiązania Umowy, a następnie usunięte z Systemu bez możliwości ich odzyskania. Przed upływem tego terminu, Usługobiorca jest zobowiązany do samodzielnego wykonania kopii zapasowej wprowadzonych danych (baz danych Usługobiorcy).
- Audit-GRC nie jest zobowiązany do przekazywania Usługobiorcy danych, o których mowa w ust. 14, jeśli Usługobiorca pozostaje w opóźnieniu z zapłatą wynagrodzenia należnego zgodnie z Umową. W przypadku rozwiązania Umowy, jeżeli wszystkie zaległe płatności nie zostaną uregulowane do 30 dni od rozwiązania Umowy, Klientowi nie przysługuje otrzymanie danych przechowywanych przez Audit-GRC i wraz z upłynięciem tego terminu dane są kasowane bez możliwości ich odzyskania.
- Po upływie 90 dni od rozwiązania Umowy dane wprowadzane przez Usługobiorcę przy użyciu Systemu (bazy danych Usługobiorcy) są bezpowrotnie kasowane, bez możliwości ich odzyskania.
- Usługobiorca, korzystając z Usług, wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych technicznych oraz ich wykorzystywanie przez Audit-GRC, w tym m.in. danych technicznych urządzenia Usługobiorcy, wersji Systemu, urządzeń peryferyjnych (w szczególności IP, numer wersji oprogramowania), które to dane są przechowywane i przetwarzane w celu ułatwienia wprowadzania aktualizacji Systemu, doskonalenia Systemu oraz świadczenia Usług.
- W celu umożliwienia realizacji Usług niezbędne jest przetwarzanie danych osobowych, a tym samym zawarcie między Usługobiorcą a Audit-GRC umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Umowa powierzenia danych zostanie zawarta w formie pisemnej lub elektronicznej.
§ 10. Własność intelektualna Audit-GRC
- Wszystkie elementy składowe Systemu, w szczególności:
- nazwa Systemu;
- logo Systemu;
- zdjęcia i opisy;
- zasady działania Systemu, wszystkie jego elementy graficzne, interfejs, oprogramowanie, kod źródłowy oraz bazy danych – podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej, ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz innych przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w tym przepisów prawa Unii Europejskiej.
- Jakiekolwiek korzystanie z własności intelektualnej Audit-GRC bez jego uprzedniego, wyraźnego zezwolenia jest zabronione.
§ 11. Przetwarzanie danych osobowych
- Informacje o przetwarzaniu danych osobowych przez Audit-GRC znajdują się w Polityce prywatności dostępnej pod adresem: [Adres Polityki Prywatności].
- Zasady i warunki powierzenia przez Usługobiorcę przetwarzania danych osobowych Audit-GRC określa Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych, stanowiąca Załącznik nr 1 do Regulaminu lub odrębny dokument.
§ 12. Zmiana Regulaminu
- Audit-GRC może dokonać zmiany w Regulaminie w przypadku:
- zmiany przedmiotu działalności Audit-GRC;
- rozpoczęcia dostarczania przez Audit-GRC nowych usług, modyfikacji usług dotychczas dostarczanych lub zaprzestania ich dostarczania;
- dokonania technicznej modyfikacji Systemu wymagających dostosowania do nich postanowień Regulaminu;
- zmiany obowiązujących przepisów prawa mających wpływ na treść Regulaminu.
- O zmianie Regulaminu Użytkownicy zostaną poinformowani poprzez opublikowanie jego zmienionej wersji na stronie internetowej Audit-GRC oraz przesłanie informacji na adres e-mail Usługobiorcy z 14-dniowym wyprzedzeniem.
- Do Umów zawartych przed zmianą Regulaminu, stosuje się postanowienia Regulaminu w brzmieniu obowiązującym w dniu zawarcia Umowy, z zastrzeżeniem możliwości wprowadzenia zmian wynikających z przepisów prawa.
- Usługobiorca, który nie zgadza się na zmianę Regulaminu, może wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowym w terminie 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania informacji o zmianie Regulaminu. Brak wypowiedzenia uznaje się za akceptację zmiany Regulaminu.
- Wypowiedzenie Umowy następuje poprzez złożenie Audit-GRC przez Usługobiorcę oświadczenia o wypowiedzeniu tej Umowy. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może zostać wysłane za pomocą poczty elektronicznej, pod adres wskazany w § 1 ust. 4 Regulaminu.
§ 13. Postanowienia końcowe
- Regulamin wchodzi w życie z dniem [2025-01-02].
- Regulamin podlega prawu polskiemu. Wszelkie spory na gruncie niniejszego regulaminu będą rozwiązywane w drodze polubownych negocjacji, a w przypadku, gdy nie dojdzie do porozumienia – przed sądem powszechnym właściwym ze względu na siedzibę Audit-GRC.
- W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie zastosowanie znajdują postanowienia indywidualnej Umowy zawartej przez Audit-GRC z Usługobiorcą oraz przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego.
Załączniki:
- Załącznik nr 1: Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych
- Załącznik nr 2: Gwarantowany Poziom Usług (SLA)